Home

2023 05 07Van Bos tot WadHenk (1937, Roswinkel), beeldend kunstenaar in Assen, toont deze keer schilderijen die het bos en het wad als onderwerp hebben.

Hij werd opgeleid aan de Academie Minerva in Groningen, was ruim dertig jaar docent Beeldende Vorming aan de Pedagogische Academie ‘De Eekhorst’ te Assen en was daarnaast als zelfstandig kunstenaar. Henk, die nog dagelijks in zijn atelier is te vinden, werkt(e) met olieverf, acryl, aquarel en druktechnieken. Hij had tientallen exposities in Nederland, Noord Duitsland en Luxemburg en kreeg op televisie en in de pers veel aandacht. Sinds 1997 is hij lid van de Waddenkunstkring. Tot begin 1980 maakte hij hoofdzakelijk realistisch werk.

Vanaf 1983 hanteerde hij met ‘Klaagliederen’ en werk voor kerkelijk gebruik een meer symbolische stijl. Na een verblijf aan de Friese waddenkust in de zomer van 1987 werd dit noordelijk gebied voor hem een grote inspiratiebron. Als bewoner van het Drentse landschap kreeg hij ook steeds meer oog voor bomen en bossen. De schilderijen die nu worden geëxposeerd laten zien hoe hij abstract is gaan werken.

De tentoonstelling wordt op zondag 7 mei om 16.00 uur geopend met een toelichting op het werk. Organist Wietse Meinardi verleent muzikale medewerking.
De expositie is te bezoeken van 7 mei tot 14 juli op dinsdag- en donderdagmiddag van 12.00-13.30 uur, vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur en zondag rond het Morgengebed van 10.00 uur

De toegang is gratis, Van harte welkom!

Kerk en Kunst Vredenoord

Zoeken

Komende activiteiten

We use cookies

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.