Home

b_200_165_16777215_00_images_nieuws_Fotowedstrijd-Kerkbalans2095.pngDe kerk door jouw ogen. Wat is jouw kerkfoto van het jaar?
Wat zie jij voor je als je aan de kerk denkt?
Kerken zijn bepalend voor ons land. Het zijn de kerktorens die al van ver verklappen waar het hart van een dorp of stad is. Het zijn de harten van mensen die van de kerk een levende gemeenschap maken. Vanuit het geloof in Gods liefde: ontmoeting, inspiratie, zorg voor elkaar, feesten en levensgebeurtenissen, cultuur, omzien en betrokkenheid.

In de kerk gebeurt het!      De kerk door jouw ogen.

Wat spreekt jou zo aan in de kerk? Laat het zien door mee te doen aan de fotowedstrijd van Actie Kerkbalans. Maak een foto waarop je laat zien wat de kerk voor jou zo waardevol maakt. Iets dat je ontroert, even stil maakt, in beweging zet, of doet lachen. 

Maak de foto zoals jij ‘m het liefst maakt: snel met je telefoon of professioneel met je spiegelreflex camera.

Drie thema's

Dit jaar hebben we drie thema’s waarvoor je een foto kunt insturen. Wat zie jij als je aan één van deze thema’s denkt?

 • Vieringen op zondag als uiting van het geloof
 • Onderlinge betrokkenheid in de kerk: omzien naar elkaar
 • De missionaire en/of diaconale aanwezigheid van de kerk in dorp of stad

Maak kans op een masterclass fotografie

Stuur je foto in en ding mee naar de Kerkblik-award. Uit alle inzendingen kiest de jury per categorie één winnend beeld. Winnaars krijgen bovendien een inspirerende masterclass fotografie van juryvoorzitter Ramon Mangold. In 2016 won hij Nederlands bekendste fotoprijs: Zilveren camera, voor zijn serie over bisschop De Korte. 
De prijswinnaars worden bekend gemaakt tijdens de landelijke perspresentatie van de Actie Kerkbalans op vrijdag 18 januari 2019.


Goed om te weten

 • Je kunt meedoen in drie categorieën: 
 1. Vieringen op zondag als uiting van de geloof
 2. Onderlinge betrokkenheid in de kerk als vorm van omzien naar elkaar
 3. De missionaire en/of diaconale aanwezigheid van de kerk in dorp of stad
 • Je kunt maximaal met 1 foto meedoen.
 • Je foto wordt beoordeeld door een vakjury. Daarnaast is er ook een publieksprijs.
 • De jury kiest per categorie één winnende foto.
 • Heb je al een mooie ‘kerkfoto’ liggen? Het insturen van een bestaande foto mag ook, als je ‘m maar zelf gemaakt hebt.

Hoe doe je mee?

 • Stuur je foto naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., o.v.v. naam, telefoonnummer, e-mailadres, leeftijd, kerk waar je naartoe gaat, categorie waaraan je meedoet en een kort fotobijschrift.
 • Per persoon kun je 1 foto insturen.
 • Je bestand mag maximaal 10 MB zijn.
 • Inzenden kan tot en met 14 december 2018.


Lees ook de voorwaarden op www.kerkbalans.nl https://bit.ly/2zP4Rx0 voor deze wedstrijd: zo moet je in ieder geval lid zijn van een van de drie organiserende kerkgenootschappen van Kerkbalans, en stem je in met het gebruik van jouw foto voor Kerkbalansdoeleinden door je plaatselijke parochie of gemeente en door het landelijke campagneteam van Kerkbalans. Kerkbalans is de gezamenlijke, jaarlijkse geldwerfactie van de Rooms-Katholiek Kerk, de Protestantse Kerk in Nederland en de Oud-Katholieke Kerk.

Zoeken

Diversen

Komende activiteiten