Privacy (AVG/GDPR)

HavelaarmusicalEduard Douwes Dekker ofwel Multatuli beschrijft in zijn boek ‘Max Havelaar of de Koffieveilingen van de Nederlandse Handelmaatschappij’ hoe Max Havelaar als Assistent-Resident in Lebak op Java, Nederlands Indië, kolonie van Nederland te maken krijgt met de inlandse regent, die volgens oude gewoontes als een vorst willekeurig over zijn onderdanen en hun eigendom kan beschikken.

Havelaar beschuldigt de regent al spoedig van corruptie en uitzuiging van diens ondergeschikten.

Dat leidt tussen beiden tot conflicten. Omdat hij zijn beschuldigingen niet kan waarmaken – niemand van de bevolking durft tegen de regent te getuigen – en hij uiteindelijk onvoldoende gesteund wordt door zijn Nederlandse superieuren voelt Havelaar zich gedwongen ontslag te nemen.

In Havelaar, de musical worden koloniale misstanden in Nederlands-Indië op vertellende en beeldende wijze gespeeld. Drie vertellers presenteren het publiek een waargebeurd verhaal maar gaan gedurende de voorstelling allerlei personages uit het boek spelen. We maken onder andere kennis met koffiehandelaar en ‘schrijver’ van het boek Batavus Droogstoppel, de regent van Lebak, het verliefde stel Saïdjah en Adinda en natuurlijk ook Max Havelaar zelf.

De semiprofessionele cast van de Nederlandse Musical Academie neemt het publiek mee in een verhaal over liefde, vriendschap en verraad. Een verhaal dat zich lang geleden afspeelde in een land hier ver vandaan maar waarvan de thema’s nog altijd herkenbaar en actueel zijn.

Havelaar, de Musical werd meer dan 60 keer in Nederlandse theaters opgevoerd. Bijzonderheid: de voorstelling in de Adventskerk is de laatste in de reeks.

De musical is in de Adventskerk is op vrijdag 9 juni tweemaal te zien: om 15.00 uur en 20.00 uur. De middagvoorstelling is speciaal voor jongeren t/m 18 jaar en daarom gratis. De entree voor de voorstelling om 20.00 uur is €10,-. Kaarten zijn in de hal van de kerk verkrijgbaar.

Organisatie: Kerk en Theater Vredenoord

Zoeken

Komende activiteiten

We use cookies

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.